Rare and fine -pullot 2018

Upean valikoiman Grand Champagne Helsinki -tapahtumassa kruunaavat kymmenet rajallisen saatavuuden samppanjat. Nämä pullot avataan seuraavan aikataulun mukaisesti eikä maisteluannoksia voi varata etukäteen. Maisteluannoksen hinnan löydät käsiohjelman viinien listasta.
Torstai / Thursday 19.4. Stand
15:00 Taittinger Comtes de Champagne 2006 Methuselah 30
15:00 Vilmart Grand Cellier Rubis Rosé 2010 27
15:00 G.H. Mumm Le Millésime 2008 32
15:00 De Sousa Vieilles Vignes Blanc de Blancs NV 37
15:15 Bérêche Brut Réserve NV 26
15:15 Alexandre Bonnet Trésor Caché Brut NV 4
15:15 J.L. Vergnon Confidence Brut Nature 2010 34
15:15 Lanson Clos Lanson 2007 36
15.15 Ruinart Dom Ruinart 2006 18
15:30 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2005 23
15:30 Jean Vesselle Cuvée Le Petit Clos 2002 27
15:30 J. Lassalle Special Club 2008 34
15:45 Marie-Courtin Resonance Extra Brut NV 26
15:45 G.H. Mumm Cuvée R. Lalou 2002 32
15:45 Lanson Vintage Collection 1990 Magnum 36
15:45 Dom Pérignon P2 2000 17
16:00 De Sousa Cuvée Umami NV 37
16:00 Palmer & Co Vintage Collection 1999 24
16:00 Jacques Selosse V.O. Extra Brut NV 26
16:00 Louis Massing Cuvée Prestige 2010 magnum 9
16:15 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2004 23
16:15 Janisson Baradon Brut Grande Réserve NV 10
16:15 Paul Bara Special Club 2008 34
16:30 Boizel Blanc de Blancs 1996 15
16:30 Charles Heidsieck Brut Vintage 1989 Jeroboam 16
16:30 Krug Vintage 2004 18
16:30 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2000 23
16:45 Jacques Selosse Substance Brut NV 22
16:45 Deutz Amour de Deutz 2007 14
16:45 Leclerc Briant Abyss 2012 31
17:00 De Sousa Cuvée Caudalies Rosé NV 37
17:00 Piper-Heidsieck Cuveé Rare Rosé 2007 1
17:00 Henriot Cuvée des Enchanteleurs 2000 26
17:00 Pol Roger Brut Vintage 1998 19
17:00 Jacquart Cuvée Alpha 2006 15
17:15 Bollinger Vieilles Vignes Francaises 2007 29
17:15 André Clouet Clos de Bouzy 2009 magnum 22
17:15 Palmer & Co Vintage Collection Blanc de Blancs 1996 Magnum 24
17:15 Dom Pérignon Rosé 2005 17
17:15 Drappier Carte d’Or NV Jeroboam 6
17:30 Ayala Blanc de Blancs 1999 25
17:30 Laurent Lequart Millésime 2000 8
17:30 Louis de Sacy Cuvée XII magnum 10
17:30 Charles Ellner Seduction 2005 14
17:45 Gosset Celebris Extra Brut 2002 20
17:45 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2000 23
17:45 Ruinart Dom Ruinart 2006 18
17:45 J. Lassalle Special Club 2008 34
18:00 G.H. Mumm Cuvée R. Lalou 2002 32
18:00 Lanson Vintage Collection 1988 Magnum 36
18:00 Leclerc Briant Blanc de Meunier NV 31
18:00 Barons de Rothschild Blanc de Blancs Vintage 2008 5
18:15 Krug Vintage 2004 18
18:15 Pol Roger Cuvée Winston Churchill 2000 19
18:15 Billecart-Salmon Clos Saint-Hilaire 1999 22
18:15 Laurent-Perrier Alexandra Rosé 2004 Magnum 33
18:15 De Sousa Vieilles Vignes Blanc de Blancs NV 37
18:30 Henriot Brut Millésimé 2006 26
18:30 Lanson Clos Lanson 2007 36
18:30 Deutz Hommage à Willam Deutz 2010 14
18:30 Gosset Celebris Extra Brut 2007 20
18:30 Palmer & Co Vintage Collection 1999 24
18:30 De Sousa Cuvée Caudalies Rosé NV 37
18:45 Joseph Perrier Joséphine 2008 Magnum 35
18:45 Paul Bara Special Club 2008 34
18:45 Dom Pérignon Rosé 2005 17
18:45 Alfred Gratien Millésimé Brut 2004 21
18:45 Bérêche Campania Remensis Rosé NV 26
18:45 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2005 23
19:00 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2004 23
19:00 Alexandre Bonnet Trésor Caché Brut NV 4
19:00 Louis Massing Rosé Premier Cru NV magnum 9
19:00 Pierre Gimonnet Special Club Oger Brut 2012 27
19:00 Pierre Gimonnet Special Club Chouilly 2012 27
19:00 Pierre Gimonnet Special Club Cramant 2012 27
19:15 Leclerc Briant Abyss 2012 31
19:15 Dom Pérignon P2 2000 17
19:15 Jacques Lassaigne Le Cotet NV 26
19:15 G.H. Mumm Le Millésime 2008 32
19:30 Vilmart Grand Cellier Rubis Rosé 2010 27
19:30 J.L. Vergnon Confidence Brut Nature 2010 34
19:30 Collet Esprit Couture NV 37
<
Perjantai / Friday 20.4. Stand
15:00 De Sousa Vieilles Vignes Blanc de Blancs NV 37
15:00 Leclerc Briant Abyss 2012 31
15:00 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2005 23
15:00 Laurent Lequart Millésime 2000 8
15:15 Charles Heidsieck Brut Vintage 1989 Jeroboam 16
15:15 Henriot Cuvée des Enchanteleurs 2000 26
15:15 J.L. Vergnon Confidence Brut Nature 2010 34
15:15 Lanson Clos Lanson 2007 36
15.15 Ruinart Dom Ruinart 2006 18
15:30 Janisson Baradon Brut Grande Réserve NV 10
15:30 Jean Vesselle Cuvée Le Petit Clos 2002 27
15:30 Paul Bara Special Club 2008 34
15:45 Boizel Blanc de Blancs 1996 15
15:45 G.H. Mumm Cuvée R. Lalou 2002 32
15:45 Lanson Vintage Collection 1990 Magnum 36
15:45 Dom Pérignon Rosé 2005 17
16:00 De Sousa Cuvée Umami NV 37
16:00 Deutz Hommage à Willam Deutz 2010 14
16:00 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2004 23
16:00 Drappier Carte d’Or NV Jeroboam 6
16:15 Palmer & Co Vintage Collection 1999 24
16:15 Bérêche Brut Réserve NV 26
16:15 Joseph Perrier Joséphine 2008 Magnum 35
16:30 Vilmart Grand Cellier Rubis Rosé 2010 27
16:30 Charles Ellner Seduction 2005 14
16:30 Krug Vintage 2004 18
16:30 Pol Roger Brut Vintage 1998 19
16:45 Nicolas Feuillatte Palmes d’Or Rosé 2000 23
16:45 Billecart-Salmon Clos Saint-Hilaire 1999 22
16:45 G.H. Mumm Le Millésime 2008 32
17:00 De Sousa Cuvée Caudalies Rosé NV 37
17:00 Palmer & Co Vintage Collection Blanc de Blancs 1996 Magnum 24
17:00 Alexandre Bonnet Trésor Caché Brut NV 4
17:00 Taittinger Comtes de Champagne 2006 Methuselah 30
17:00 J. Lassalle Special Club 2008 34
17:15 Louis Massing Cuvée Prestige 2010 magnum 9
17:15 Deutz Amour de Deutz 2007 14
17:15 Gosset Celebris Extra Brut 2002 20
17:15 Dom Pérignon P2 2000 17
17:15 Henriot Brut Millésimé 2006 26
17:30 Jacques Selosse V.O. Extra Brut NV 26
17:30 Alfred Gratien Millésimé Brut 2004 21
17:30 Jacquart Cuvée Alpha 2006 15
17:30 André Clouet Clos de Bouzy 2009 magnum 22
17:45